Dla Kandydatów

Zmiana Kariery Zawodowej
Na pewnym etapie Swojego życia możesz zdecydować, że Twoja obecna kariera prowadzi donikąd, lub możesz być po prostu zmęczony robieniem tych samych rzeczy, czuć, że coś lepszego czeka na odkrycie.
Praca w centrum danych
Ponieważ Internet stale się rozwija i generuje duże ilości ruchu, rośnie zapotrzebowanie na centra danych i zarządzanie nimi. Ten ciągły wzrost tworzy miejsca pracy w centrach danych i kariery IT w dziedzinie technologii.
Rozmowa Kwalifikacyjna - ważne do zapamiętania
Zaproszono Cię na Rozmowę Kwalifikacyjną w sprawie pracy? Jest kilka rzeczy, o których nie powinno się zapominać w trakcie przygotowań do niej. Lepiej jest nie polegać wyłącznie na szczęściu lub przypadku.
Najbardziej poszukiwane umiejętności w pracy
W dzisiejszym konkurencyjnym życiu pracodawcy są bardziej skłonni do znajdowania ludzi, którzy mogą przyczynić się do rozwoju firmy, a nie tylko zwiększyć jej produktywność.
Stres w pracy
Większość z nas przyznaje, że stres jest nieodłączną częścią życia w naszym nowoczesnym społeczeństwie. Jest w domu, szkole i miejscu pracy.
Prośba o awans w pracy
Czy powinieneś poprosić o awans? Czy jesteś sfrustrowany obecnym stanowiskiem w pracy? Chcesz rozwijać swoją firmę?
Rezygnacja z pracy
Gratulacje! Właśnie dostałeś ofertę nowej, wspaniałej pracy. Jest tylko jeden haczyk. Musisz pożegnać się z obecnym pracodawcą. Może kochałeś swoją pracę i czeka cię emocjonalne pożegnanie.
" Wygrywające " CV
Pisząc CV, ważne jest, aby pamiętać, kogo próbujesz zadowolić - (czy to Ty, czy instytucja zatrudniająca?)
Kariera i Twoja osobowość
Wybór ścieżki kariery jest jedną z najważniejszych decyzji, jaką kiedykolwiek podejmiesz - ale jak zdecydować, co jest dla Ciebie odpowiednie?
Kariera w Blogowaniu
Wielu niezależnych autorów zaczyna odkrywać, że blogowanie jest jedną z najnowszych dostępnych możliwości kariery. Blogowanie to w zasadzie seria wpisów na określony temat, które są wymienione w odwrotnej kolejności chronologicznej.
Silne CV
Stworzenie mocnego, solidnego CV składa się z kilku kroków, które razem wzięte daja zamierzone efekty. Dość proste samo w sobie, ale ważne jest, aby faktycznie przejrzeć i sprawdzić, czy pojawiają się wszystkie elementy potrzebne do silnego CV
Jakie pytania zadawać na rozmowie kwalifikacyjnej?
Jakie są dobre pytania, które należy zadać podczas rozmowy kwalifikacyjnej, to samo w sobie dobre pytanie, które zawsze pojawia się, gdy sumienna osoba przygotowuje się do poważnej rozmowy kwalifikacyjnej.
Emerytura a nowa kariera
Dla wielu pomysł przejścia na emeryturę zawiera automatyczne tłumaczenie, które oznacza, że przestaniesz pracować, jest po prostu nie do przyjęcia. Przejście na emeryturę jest równoznaczne z utratą życia.
Kariera i Ty
Niektórzy z nas mają szczęście (lub pecha), aby założyć własny biznes, pracujemy bardzodużo i myślimy, że to jest to,co sprawi, że będę szczęśliwy i nie będę się martwić o rachunki i przyszłość. Niestety, to nie do końca tak.
Jak odnieść sukces na rozmowie kwalifikacyjnej
Większość kandydatów ponosi porażkę, ponieważ brakuje im pewności Siebie. Rozmowa kwalifikacyjna nigdy nie powinna być traktowana ani porównywana z przesłuchaniem.
Kariera Pielęgniarki
Wykwalifikowane pielęgniarki są bardzo poszukiwane na rynku opieki zdrowotnej. W wielu krajach zarobki pielęgniarek znacznie przewyższają przeciętne wynagrodzenie. Nigdy nie było tak odpowiedniego czasu, aby dołączyć do zawodu pielęgniarki.
Nowa Kariera Zawodowa
O dziwo, jeśli zastanawiasz się nad zmianą kariery, nie jesteś sam. W rzeczywistości wiele osób jest niezadowolonych ze swojej pracy i chce dokonać zmiany, ale może to być przerażające, jeśli nie wiesz od czego zacząć.
Kariera zawodowa oparta jest na charakterze
Ważne jest, aby pamiętać, że jesteś odpowiedzialny za własną karierę. Nie oczekuj, że ktoś zaplanuje Twoją karierę. Nie oczekuj też, że ktokolwiek będzie się tym przejmował.
Jak zachować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej
Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć presję podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Sposób, w jaki się zachowujesz, jest jednym z najważniejszych czynników sukcesu.
Mity o Karierze Zawodowej
Jeśli marzycie o innej karierze, ale nie działacie zgodnie z tym marzeniem, możecie spróbować działać w oparciu o mity kariery. Może okazać się, że wypowiedzi i opinie z którymi się spotkaliście są nieprawdziwe.
Zmiana kariery zawodowej
Czy wiesz, że przeciętna osoba zmienia pracę sześć razy w życiu zawodowym? Istnieje wiele różnych powodów, dla których dana osoba zdecyduje się zmienić pracę - mogą zostać zwolnieni z bieżącej pracy, mogą znaleźć inną wymarzoną pracę.
Praca z domu
Chcesz pracować w domu, ale nie wiesz, co możesz robić? Chcesz zdobyć kwalifikacje, które mogą umożliwić pracę w domu? Czy wiesz, jakie rodzaje pracy są najlepsze do wykonywania jej z domu?
Kariera zawodowa po 40-ce
Wiele osób ma również trudności ze znalezieniem nowej pracy, nawet jeśli ma nieprzerwaną historię pracy a po prostu szuka zmiany w karierze po 40 roku życia.
Podanie nieprawdziwych danych w CV
Podanie nieprawdziwych danych w naszym CV może skutkować pociągnięciem nas do odpowiedzialności karnej. Samo podanie nieprawdziwych danych, poprzez wpisanie do naszego życiorysu kwalifikacji, których nie posiadamy jest wykroczeniem.
Jak napisać list motywacyjny
Kiedy szukasz pracy, musisz mieć świetne CV, ale potrzebujesz również niesamowitego listu motywacyjnego, aby zwrócić uwagę potencjalnego pracodawcy.
Jak radzić sobie ze stresującą pracą biurową
Może cię to zaskoczyć, ale głównym powodem, dla którego się stresujemy, nie jest to, że mamy „zbyt wiele do zrobienia”. Dla większości z nas zbyt wiele do zrobienia jest całkowicie normalne.
Praca na Statku Wycieczkowym
Wiele osób słyszało stare powiedzenie, że statek wycieczkowy jest jak pływające miasto, dlatego nie trudno wyobrazić sobie, że prowadzenie i utrzymywanie statku wycieczkowego wymaga setek pracowników.
Praca i kariera w IT
Teraz bardziej niż kiedykolwiek kwitnie technologia informacyjna. Postępy w ciągu ostatnich kilku lat przerosły wszystko inne branże. I ten trend prawie na pewno będzie się utrzymywał a nawet wzrastał przez następne lata.
Praca kucharza
Jeśli dobrze czujesz się w domu w kuchni, być może kariera kucharza byłby dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.
Zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną - przygotuj się
Gdy otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy, następną rzeczą, którą musisz zrobić, to odpowiednio się do niej przygotować. Nigdy nie możesz przygotować się w 100% do rozmowy kwalifikacyjnej.
Podstawowe czynniki sukcesu zawodowego
Czego szukają pracodawcy u potencjalnych pracowników? To pytanie, które często pojawia się na forum dyskusyjnym dotyczącym kariery. Oczywiście dla każdego stanowiska pracy poszczególne odpowiedzi na to pytanie byłyby inne.
Planowanie Kariery Zawodowej
Niezależnie od tego, czy kończysz studia, czy chcesz zmienić pracę w późniejszym okresie życia, planowanie kariery jest bardzo ważnym aspektem. Zanim zaczniesz ubiegać się o stanowiska pracy, ważne jest, abyś wiedział czym chcesz się zajmować.
Jak napisać CV do pierwszej pracy
Pisanie CV do pierwszej pracy wymaga cierpliwości, dbałości o szczegóły i odrobiny kreatywności. Wszyscy poszukujący pracy potrzebują silnego CV, jeśli chcą konkurować o najlepsze miejsca pracy.