Zmiana kariery zawodowej

05.08.2019
PolskaPraca.pl

Czy wiesz, że przeciętna osoba zmienia pracę sześć razy w życiu zawodowym? Istnieje wiele różnych powodów, dla których dana osoba zdecyduje się zmienić pracę - mogą zostać zwolnieni z bieżącej pracy, mogą znaleźć inną wymarzoną pracę. Osoby zaangażowane w związek mogą znaleźć nowe perspektywy z powodu zmiany lokalizacji pracy swojego partnera lub ktoś może po prostu znudzić się pracą na obecnym stanowisku. Zmiany w karierze nie są niczym złym, ale muszą być zaplanowane zgodnie z okolicznościami Twojego życia, w taki sposób, że nadal będziesz miał fundusze, z których musisz przeżyć.

Większość z nas spędzi nasze życie w nadziei na idealną pracę, ale rzadko się to urzeczywistni. Prawda jest taka, że ​​prawie wszystkie miejsca pracy mają swoje pułapki - możemy wyszydzać aktorów muzyków, którzy skarżą się na długie dni robocze lub harmonogramy, wskazując na kontrole płac, ale faktem jest, że wiele miejsc pracy, które oferują wysokie dochody, również wiąże się z dużym zaangażowaniem i ciężką pracą, aby dostać się na szczyt. Kiedy określasz swoją wymarzoną pracę, pamiętaj, że prawie każda praca ma swoją wadę.

Zmiana kariery niekoniecznie musi pociągać za sobą szerokie przekwalifikowanie. Wiele osób, które straciły pracę dzięki zwolnieniom lub zmniejszeniu zatrudnienia, przekona się, że ich umiejętności są nadal pożądane, a ich doświadczenie jest bardzo przydatne w znalezieniu nowego zatrudnienia. Jeśli nie masz ochoty na przekwalifikowanie, zastanów się nad pracą w innej firmie, której odpowiadają Twoje umiejętności. Jeśli chcesz wyjść z obszaru korporacyjnego, masz szanse na to, że znajdziesz zatrudnienie jako niezależny konsultant lub inną dziedzinę, w której Twoja wiedza zwiększy Twoje zadowolenie z pracy.

Niektórzy ludzie decydują, że w rzeczywistości pragną uzyskać 360-stopniowy zwrot od swojej obecnej ścieżki kariery. W takich okolicznościach ponownie najlepiej jest zacząć od wykorzystania umiejętności zdobytych na poprzednim stanowisku tylko w nowych sektorach. Możesz także rozważyć przekwalifikowanie się. Istnieje wiele kursów szkoleniowych dostępnych online, więc ludzie często nie muszą opuszczać swoich domów, aby zdobyć umiejętności niezbędne do ich nowej kariery.

Niezależnie od decyzji, pamiętaj, że zawsze łatwiej jest znaleźć nową pracę, gdy nie jesteś zdesperowany. Poświęć trochę czasu, aby dokładnie przemyśleć swoje decyzje i aplikacje przed zerwaniem więzi z aktualną pracą; możesz być gotowy na zmianę, ale w międzyczasie nadal będziesz musiał jeść! W przypadku, gdy Twoja firma uległa zmniejszeniu lub inne okoliczności doprowadziły do ​​zwolnienia, dowiedz się, czy istnieją jakieś plany awaryjne umożliwiające przekwalifikowanie się w firmie i uzyskaniu zatrudnienia na innym stanowisku. Może to stanowić dobry bufor finansowy do czasu pozyskania nowej pracy.


 
Facebook Twitter