Artykuły

Przeglądaj artykuły wg kategorii
Polecane artykuły
Rezygnacja z pracy
08.12.2020 PolskaPraca.pl
Gratulacje! Właśnie dostałeś ofertę nowej, wspaniałej pracy. Jest tylko jeden haczyk. Musisz pożegnać się z obecnym pracodawcą. Może kochałeś swoją pracę i czeka cię emocjonalne pożegnanie.
" Wygrywające " CV
06.12.2020 PolskaPraca.pl
Pisząc CV, ważne jest, aby pamiętać, kogo próbujesz zadowolić - (czy to Ty, czy instytucja zatrudniająca?)
Jak odnieść sukces na rozmowie kwalifikacyjnej
16.11.2019 PolskaPraca.pl
Większość kandydatów ponosi porażkę, ponieważ brakuje im pewności Siebie. Rozmowa kwalifikacyjna nigdy nie powinna być traktowana ani porównywana z przesłuchaniem.
Kariera Pielęgniarki
03.11.2019 PolskaPraca.pl
Wykwalifikowane pielęgniarki są bardzo poszukiwane na rynku opieki zdrowotnej. W wielu krajach zarobki pielęgniarek znacznie przewyższają przeciętne wynagrodzenie. Nigdy nie było tak odpowiedniego czasu, aby dołączyć do zawodu pielęgniarki.
Kariera zawodowa oparta jest na charakterze
12.10.2019 PolskaPraca.pl
Ważne jest, aby pamiętać, że jesteś odpowiedzialny za własną karierę. Nie oczekuj, że ktoś zaplanuje Twoją karierę. Nie oczekuj też, że ktokolwiek będzie się tym przejmował.
Mity o Karierze Zawodowej
01.09.2019 PolskaPraca.pl
Jeśli marzycie o innej karierze, ale nie działacie zgodnie z tym marzeniem, możecie spróbować działać w oparciu o mity kariery. Może okazać się, że wypowiedzi i opinie z którymi się spotkaliście są nieprawdziwe.
Praca z domu
25.07.2019 PolskaPraca.pl
Chcesz pracować w domu, ale nie wiesz, co możesz robić? Chcesz zdobyć kwalifikacje, które mogą umożliwić pracę w domu? Czy wiesz, jakie rodzaje pracy są najlepsze do wykonywania jej z domu?
Kariera zawodowa po 40-ce
14.07.2019 PolskaPraca.pl
Wiele osób ma również trudności ze znalezieniem nowej pracy, nawet jeśli ma nieprzerwaną historię pracy a po prostu szuka zmiany w karierze po 40 roku życia.
Jak radzić sobie ze stresującą pracą biurową
20.06.2019 PolskaPraca.pl
Może cię to zaskoczyć, ale głównym powodem, dla którego się stresujemy, nie jest to, że mamy „zbyt wiele do zrobienia”. Dla większości z nas zbyt wiele do zrobienia jest całkowicie normalne.
Praca i kariera w IT
14.06.2019 PolskaPraca.pl
Teraz bardziej niż kiedykolwiek kwitnie technologia informacyjna. Postępy w ciągu ostatnich kilku lat przerosły wszystko inne branże. I ten trend prawie na pewno będzie się utrzymywał a nawet wzrastał przez następne lata.
Planowanie Kariery Zawodowej
30.05.2019 PolskaPraca.pl
Niezależnie od tego, czy kończysz studia, czy chcesz zmienić pracę w późniejszym okresie życia, planowanie kariery jest bardzo ważnym aspektem. Zanim zaczniesz ubiegać się o stanowiska pracy, ważne jest, abyś wiedział czym chcesz się zajmować.
Jak napisać CV do pierwszej pracy
29.05.2019 PolskaPraca.pl
Pisanie CV do pierwszej pracy wymaga cierpliwości, dbałości o szczegóły i odrobiny kreatywności. Wszyscy poszukujący pracy potrzebują silnego CV, jeśli chcą konkurować o najlepsze miejsca pracy.
  • Problemy w "Newsweeku". Były pracownik zabiera głos i wskazuje Renatę Kim"Piszę, bo nie daję rady z tym festiwalem hipokryzji. I po to, żeby powiedzieć głośno: mobbing nie ma płci" - tymi słowami były pracownik "Newsweeka" Wojciech Staszewski zaczyna swój wpis, odnosząc się do doniesień medialnych o problemach w redakcji. Z relacji dziennikarza wynika, że nie tylko Tomasz Lis miałby dopuszczać się zakazanych praktyk, ale też Renata Kim, która była bezpośrednią przełożoną Staszewskiego.


  • Ziobro i Wójcik krytyczni wobec uchwały dot. wspólnej polityki rząduWe wtorek rząd przyjął uchwałę dotyczącą skuteczniejszego realizowania wspólnej polityki rządu. Jak dowiaduje się Interia, nie przeszła ona jednogłośnie. - Ministrowie Solidarnej Polski wyrazili krytyczną ocenę wobec tej uchwały - mówi Interii wiceminister klimatu Jacek Ozdoba. Nie był to jedyny "sprzeciw" Solidarnej Polski.


  • Granica polsko-białoruska. Prof. Duszczyk: Zorganizowana akcja przemytu ludzi"Mieliśmy i nadal mamy do czynienia ze zorganizowaną, przez reżim białoruski, akcją przemytu ludzi" - skomentował kryzys na granicy polsko-białoruskiej dr hab. Maciej Duszczyk z Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego. Ocenił, że kryzys, w mniejszej skali, trwa dalej, a budowa zapory nie rozwiąże problemu. Zdaniem eksperta należy ostrzec Polaków przed podróżami na Białoruś. "W przypadku nadal możliwego ataku Białorusi na Ukrainę i zamknięcia granicy z Polską, Polacy mogą stać się niejako zakładnikami" - zaalarmował.


  • Zorganizowane uderzenie policji w przestępczość narkotykowąWspólne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania sześciu osób podejrzewanych m.in. o wprowadzenie do obrotu znacznej ilości marihuany i amfetaminy. Działania operacyjne przeprowadzono w powiecie mławskim. Na wniosek prokuratury sąd zastosował areszt tymczasowy wobec trzech osób.


  • Władimir Putin spotka się z liderami partii na KremluWładimir Putin spotka się osobiście z kierownictwem Dumy Państwowej i liderami frakcji - przekazał rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow, cytowany przez agencję TASS. Spotkanie zaplanowano na czwartek 7 lipca.


  • Kryzys w brytyjskim rządzie. Johnson zdymisjonował wpływowego ministraMichael Gove, wpływowy minister ds. wyrównywania szans, budownictwa i lokalnych społeczności w gabinecie Borisa Johnsona, nie pełni już swojej funkcji. W odróżnieniu od ponad 40 osób, które od wtorku same opuściły brytyjski rząd, Gove został zdymisjonowany przez premiera. Jak informuje stacja Sky News, należy spodziewać się jeszcze jednej "znaczącej rezygnacji" lub dymisji na szczytach władzy w Londynie.


  • Grupa osób ujęta w Iranie pod zarzutem szpiegostwa. Media: Wśród nich PolakGrupa obcokrajowców miała zostać zatrzymana w Iranie pod zarzutem szpiegostwa. Jak przekazała irańska telewizja państwowa, powodem ma być m.in. zbieranie próbek gleby na obszarach o ograniczonym dostępie. Z kolei zagraniczne media donoszą, że wśród zatrzymanych osób jest polski naukowiec. MSZ w Warszawie przekazało Interii, że "nie ma potwierdzenia" informacji dotyczących jednego lub więcej naszych obywateli.


  • Zacharowa odpowiada Dudzie. Nazywa go "prowokatorem"Zdaniem rzeczniczki MSZ Rosji Marii Zacharowej, prezydent Polski Andrzej Duda posłużył się "prowokacją w najczystszej postaci", nazywając Bałtyk "wewnętrznym morzem NATO". - Bo ludzie zaczynają sobie zadawać pytania, co za tą wypowiedzią się kryje - mówiła w prokremlowskiej rozgłośni. Uznała też, że to państwa Zachodu, a nie Rosja, prowadzi świat na krawędź globalnego kryzysu.


  • Tragedia w RPA. Symboliczny pogrzeb ofiar i puste trumnyPogrzeb 19 z 21 ofiar tragicznej imprezy w RPA odbył się w środę w nadmorskim mieście East London na południu kraju. 10 dni po tragicznym odkryciu wciąż nie wiadomo, co było przyczyną śmierci młodych ludzi, jednak biegli sądowi mają wstępne przypuszczenia.


  • USA: Właścicielka domu pogrzebowego przyznała się do sprzedaży narządówMegan Hess z Kolorado w USA przyznała się do sprzedaży części ciał i narządów. Kobieta dopuściła się tego czynu wraz ze swoją matką, prowadząc dom pogrzebowy w Montrose. Grozi teraz 20 lat pozbawienia wolności.