Artykuły

Przeglądaj artykuły wg kategorii
Polecane artykuły
Jak odnieść sukces na rozmowie kwalifikacyjnej
16.11.2019 PolskaPraca.pl
Większość kandydatów ponosi porażkę, ponieważ brakuje im pewności Siebie. Rozmowa kwalifikacyjna nigdy nie powinna być traktowana ani porównywana z przesłuchaniem.
Kariera Pielęgniarki
03.11.2019 PolskaPraca.pl
Wykwalifikowane pielęgniarki są bardzo poszukiwane na rynku opieki zdrowotnej. W wielu krajach zarobki pielęgniarek znacznie przewyższają przeciętne wynagrodzenie. Nigdy nie było tak odpowiedniego czasu, aby dołączyć do zawodu pielęgniarki.
Kariera zawodowa oparta jest na charakterze
12.10.2019 PolskaPraca.pl
Ważne jest, aby pamiętać, że jesteś odpowiedzialny za własną karierę. Nie oczekuj, że ktoś zaplanuje Twoją karierę. Nie oczekuj też, że ktokolwiek będzie się tym przejmował.
Mity o Karierze Zawodowej
01.09.2019 PolskaPraca.pl
Jeśli marzycie o innej karierze, ale nie działacie zgodnie z tym marzeniem, możecie spróbować działać w oparciu o mity kariery. Może okazać się, że wypowiedzi i opinie z którymi się spotkaliście są nieprawdziwe.
Praca z domu
25.07.2019 PolskaPraca.pl
Chcesz pracować w domu, ale nie wiesz, co możesz robić? Chcesz zdobyć kwalifikacje, które mogą umożliwić pracę w domu? Czy wiesz, jakie rodzaje pracy są najlepsze do wykonywania jej z domu?
Kariera zawodowa po 40-ce
14.07.2019 PolskaPraca.pl
Wiele osób ma również trudności ze znalezieniem nowej pracy, nawet jeśli ma nieprzerwaną historię pracy a po prostu szuka zmiany w karierze po 40 roku życia.
Jak radzić sobie ze stresującą pracą biurową
20.06.2019 PolskaPraca.pl
Może cię to zaskoczyć, ale głównym powodem, dla którego się stresujemy, nie jest to, że mamy „zbyt wiele do zrobienia”. Dla większości z nas zbyt wiele do zrobienia jest całkowicie normalne.
Praca i kariera w IT
14.06.2019 PolskaPraca.pl
Teraz bardziej niż kiedykolwiek kwitnie technologia informacyjna. Postępy w ciągu ostatnich kilku lat przerosły wszystko inne branże. I ten trend prawie na pewno będzie się utrzymywał a nawet wzrastał przez następne lata.
Planowanie Kariery Zawodowej
30.05.2019 PolskaPraca.pl
Niezależnie od tego, czy kończysz studia, czy chcesz zmienić pracę w późniejszym okresie życia, planowanie kariery jest bardzo ważnym aspektem. Zanim zaczniesz ubiegać się o stanowiska pracy, ważne jest, abyś wiedział czym chcesz się zajmować.
Jak napisać CV do pierwszej pracy
29.05.2019 PolskaPraca.pl
Pisanie CV do pierwszej pracy wymaga cierpliwości, dbałości o szczegóły i odrobiny kreatywności. Wszyscy poszukujący pracy potrzebują silnego CV, jeśli chcą konkurować o najlepsze miejsca pracy.
  • Tusk o Schetynie: Prawdopodobnie doszedł do ścianyWysoko oceniam większość decyzji politycznych Grzegorza Schetyny z ostatniego roku; uważam, że większych błędów nie popełnił, ale prawdopodobnie doszedł do granicy, do ściany, wtedy warto myśleć o kreatywnych rozwiązaniach - mówił w sobotę były premier Donald Tusk.


  • Niedziele handlowe w grudniu. Sprawdź, kiedy zrobisz zakupyGrudzień to miesiąc wyjątkowy. W tym miesiącu są aż trzy niedziele handlowe. Sprawdź, na kiedy możesz sobie zaplanować zakupy!


  • Donald Tusk o nowym projekcie PiS w sprawie sądówProjekt ustawy PiS dot. sądownictwa wydaje się być próbą puenty, postawienia kropki nad "i", żeby rzeczywiście zdyscyplinować politycznie sędziów i zmusić ich do milczenia - ocenił były premier Donald Tusk i zaapelował: - Zachęcam wszystkich ludzi, żeby protestowali, żeby wychodzili na ulice.


  • Warmińsko-mazurskie: Komendant komisariatu odwołanyKomendant komisariatu w Barczewie został odwołany ze stanowiska - podała policja. Prokuratura wyjaśnia, czy funkcjonariusze tego komisariatu nie dopełnili obowiązków przy zapewnieniu bezpieczeństwa uczniom podczas pozorowanego ataku terrorystycznego.


  • Akcja RMF FM: Prezydenckie Bombki. Rozpoczęła się aukcja na rzecz JagodyZaczął się najważniejszy etap charytatywnej akcji RMF FM Prezydenckie Bombki – aukcja na rzecz Jagody Litner. Dochód z licytacji ozdób udekorowanych przez prezydentów miast zostanie przeznaczony na sfinansowanie wyjazdu młodej, utalentowanej pływaczki na światowe igrzyska osób z zespołem Downa. Cieszymy się, że do akcji oprócz włodarzy miast włączyli się ich współpracownicy, lokalni artyści, podopieczni miejskich domów kultury, a w jednym przypadku mistrz świata na żużlu!