Artykuły

Przeglądaj artykuły wg kategorii
Polecane artykuły
Rezygnacja z pracy
08.12.2020 PolskaPraca.pl
Gratulacje! Właśnie dostałeś ofertę nowej, wspaniałej pracy. Jest tylko jeden haczyk. Musisz pożegnać się z obecnym pracodawcą. Może kochałeś swoją pracę i czeka cię emocjonalne pożegnanie.
" Wygrywające " CV
06.12.2020 PolskaPraca.pl
Pisząc CV, ważne jest, aby pamiętać, kogo próbujesz zadowolić - (czy to Ty, czy instytucja zatrudniająca?)
Jak odnieść sukces na rozmowie kwalifikacyjnej
16.11.2019 PolskaPraca.pl
Większość kandydatów ponosi porażkę, ponieważ brakuje im pewności Siebie. Rozmowa kwalifikacyjna nigdy nie powinna być traktowana ani porównywana z przesłuchaniem.
Kariera Pielęgniarki
03.11.2019 PolskaPraca.pl
Wykwalifikowane pielęgniarki są bardzo poszukiwane na rynku opieki zdrowotnej. W wielu krajach zarobki pielęgniarek znacznie przewyższają przeciętne wynagrodzenie. Nigdy nie było tak odpowiedniego czasu, aby dołączyć do zawodu pielęgniarki.
Kariera zawodowa oparta jest na charakterze
12.10.2019 PolskaPraca.pl
Ważne jest, aby pamiętać, że jesteś odpowiedzialny za własną karierę. Nie oczekuj, że ktoś zaplanuje Twoją karierę. Nie oczekuj też, że ktokolwiek będzie się tym przejmował.
Mity o Karierze Zawodowej
01.09.2019 PolskaPraca.pl
Jeśli marzycie o innej karierze, ale nie działacie zgodnie z tym marzeniem, możecie spróbować działać w oparciu o mity kariery. Może okazać się, że wypowiedzi i opinie z którymi się spotkaliście są nieprawdziwe.
Praca z domu
25.07.2019 PolskaPraca.pl
Chcesz pracować w domu, ale nie wiesz, co możesz robić? Chcesz zdobyć kwalifikacje, które mogą umożliwić pracę w domu? Czy wiesz, jakie rodzaje pracy są najlepsze do wykonywania jej z domu?
Kariera zawodowa po 40-ce
14.07.2019 PolskaPraca.pl
Wiele osób ma również trudności ze znalezieniem nowej pracy, nawet jeśli ma nieprzerwaną historię pracy a po prostu szuka zmiany w karierze po 40 roku życia.
Jak radzić sobie ze stresującą pracą biurową
20.06.2019 PolskaPraca.pl
Może cię to zaskoczyć, ale głównym powodem, dla którego się stresujemy, nie jest to, że mamy „zbyt wiele do zrobienia”. Dla większości z nas zbyt wiele do zrobienia jest całkowicie normalne.
Praca i kariera w IT
14.06.2019 PolskaPraca.pl
Teraz bardziej niż kiedykolwiek kwitnie technologia informacyjna. Postępy w ciągu ostatnich kilku lat przerosły wszystko inne branże. I ten trend prawie na pewno będzie się utrzymywał a nawet wzrastał przez następne lata.
Planowanie Kariery Zawodowej
30.05.2019 PolskaPraca.pl
Niezależnie od tego, czy kończysz studia, czy chcesz zmienić pracę w późniejszym okresie życia, planowanie kariery jest bardzo ważnym aspektem. Zanim zaczniesz ubiegać się o stanowiska pracy, ważne jest, abyś wiedział czym chcesz się zajmować.
Jak napisać CV do pierwszej pracy
29.05.2019 PolskaPraca.pl
Pisanie CV do pierwszej pracy wymaga cierpliwości, dbałości o szczegóły i odrobiny kreatywności. Wszyscy poszukujący pracy potrzebują silnego CV, jeśli chcą konkurować o najlepsze miejsca pracy.
  • Sejm odrzucił wniosek o odwołanie Jacka Sasina, Mariusza Kamińskiego i Michała Dworczyka. Dymisji chciała KO, której posłowie uzasadniali, że NIK w swym raporcie zarzuciła premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz szefom MSWiA, MAP i KPRM złamanie prawa w związku z organizacją wyborów korespondencyjnych w 2020 r.


  • Pociągi wrócą do Końskich. To tam Andrzej Duda na peronie podpisał ustawę "Kolej Plus"Pociągi pasażerskie wrócą na szlak przez Końskie - poinformował marszałek woj. świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. Peron w Końskich przebił się do mediów po tym, jak pojawił się na nim Andrzej Duda. To tam podpisał ustawę "Kolej Plus". W marcu zeszłego roku sieć obiegło zdjęcie z tego zdarzenia. Głowa państwa obiecywała wtedy, że pociągi wrócą do tego miasta i szeregu innych miejscowości.


  • Sejm przeciw odwołaniu Ryszarda Terleckiego. Jak głosowali posłowie? Sejm odrzucił w środę wieczorem wniosek klubu KO oraz klubu Lewicy i koła Polska 2050 o odwołanie Ryszarda Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu. Miał on związek ze słowami szefa klubu PiS na temat liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej.


  • Mecz Polska-Szwecja. Nagła zmiana w podróżowaniu dotknie także kibicówNa polskich kibiców, którzy udali się do Sankt Petersburga, a nie są zaszczepieni, czeka niemiła niespodzianka. Po powrocie do kraju będą musieli odbyć kwarantannę. O zmianie poinformował dziś wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Nowe przepisy obowiązują już od północy w środę.


  • Mecz Polska - Szwecja tematem Popołudniowej rozmowy w RMF FMGościem Popołudniowej Rozmowy w RMF FM był Jakub Popławski, reprezentant Polski w AMP Futbolu. Paweł Balinowski rozmawiał z nim zarówno o meczu Polska-Szwecja, jak i o AMP futbolu w naszym kraju. Czy ta dyscyplina jest w Polsce popularna? Czy odnosimy w niej sukcesy?


  • Wprowadzili kwoty dla transseksualistów w konkursach dla lekarzy Rząd Aragonii, wspólnoty autonomicznej na północnym wschodzie Hiszpanii, ogłosił egzaminy konkursowe na lekarzy rodzinnych w publicznych ośrodkach zdrowia. Z 217 oferowanych miejsc pracy dla lekarzy rodzinnych 29 zarezerwowano dla określonych grup, w tym osób transseksualnych i cierpiących na choroby psychiczne.


  • Francja: Gwałtowne burze, tornada i powodzie. Tragiczna śmierć 17-latka W Beauvais pod Paryżem znaleziono ciało poszukiwanego 17-latka. Chłopak utonął w wezbranej w wyniku ulewy rzece. Od weekendu Francja zmaga się z gwałtownymi burzami, podtopieniami, a nawet tornadami. Wichura zniszczyła zabytkowy kościół w Saint-Nicolas-de-Bourgueil.


  • Koronawirus. Eksperci wyliczyli, co czeka nas jesienią Eksperci z Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób przestrzegają, że jesienią pandemia COVID-19 może przybrać takie same rozmiary, jak to miało miejsce w drugiej połowie 2020 roku. Wszystko za sprawą wariantu Delta.


  • Mecz Polska-Szwecja. Nagła zmiana w podróżowaniu dotknie także kibicówNa polskich kibiców, którzy udali się do Sankt Petersburga, a nie są zaszczepieni, czeka niemiła niespodzianka. Po powrocie do kraju będą musieli odbyć kwarantannę. O zmianie poinformował dziś wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Nowe przepisy obowiązują już od północy w środę.


  • Szczyt UE-Rosja? W Brukseli pojawiają się takie sugestieJak donoszą źródła dyplomatyczne w Brukseli, ambasador Niemiec przy UE zasugerował zorganizowanie szczytu w stolicy Belgii, w której udział miałby wziąć prezydent Rosji.