Artykuły

Przeglądaj artykuły wg kategorii
Polecane artykuły
Jak odnieść sukces na rozmowie kwalifikacyjnej
16.11.2019 PolskaPraca.pl
Większość kandydatów ponosi porażkę, ponieważ brakuje im pewności Siebie. Rozmowa kwalifikacyjna nigdy nie powinna być traktowana ani porównywana z przesłuchaniem.
Kariera Pielęgniarki
03.11.2019 PolskaPraca.pl
Wykwalifikowane pielęgniarki są bardzo poszukiwane na rynku opieki zdrowotnej. W wielu krajach zarobki pielęgniarek znacznie przewyższają przeciętne wynagrodzenie. Nigdy nie było tak odpowiedniego czasu, aby dołączyć do zawodu pielęgniarki.
Kariera zawodowa oparta jest na charakterze
12.10.2019 PolskaPraca.pl
Ważne jest, aby pamiętać, że jesteś odpowiedzialny za własną karierę. Nie oczekuj, że ktoś zaplanuje Twoją karierę. Nie oczekuj też, że ktokolwiek będzie się tym przejmował.
Mity o Karierze Zawodowej
01.09.2019 PolskaPraca.pl
Jeśli marzycie o innej karierze, ale nie działacie zgodnie z tym marzeniem, możecie spróbować działać w oparciu o mity kariery. Może okazać się, że wypowiedzi i opinie z którymi się spotkaliście są nieprawdziwe.
Praca z domu
25.07.2019 PolskaPraca.pl
Chcesz pracować w domu, ale nie wiesz, co możesz robić? Chcesz zdobyć kwalifikacje, które mogą umożliwić pracę w domu? Czy wiesz, jakie rodzaje pracy są najlepsze do wykonywania jej z domu?
Kariera zawodowa po 40-ce
14.07.2019 PolskaPraca.pl
Wiele osób ma również trudności ze znalezieniem nowej pracy, nawet jeśli ma nieprzerwaną historię pracy a po prostu szuka zmiany w karierze po 40 roku życia.
Jak radzić sobie ze stresującą pracą biurową
20.06.2019 PolskaPraca.pl
Może cię to zaskoczyć, ale głównym powodem, dla którego się stresujemy, nie jest to, że mamy „zbyt wiele do zrobienia”. Dla większości z nas zbyt wiele do zrobienia jest całkowicie normalne.
Praca i kariera w IT
14.06.2019 PolskaPraca.pl
Teraz bardziej niż kiedykolwiek kwitnie technologia informacyjna. Postępy w ciągu ostatnich kilku lat przerosły wszystko inne branże. I ten trend prawie na pewno będzie się utrzymywał a nawet wzrastał przez następne lata.
Planowanie Kariery Zawodowej
30.05.2019 PolskaPraca.pl
Niezależnie od tego, czy kończysz studia, czy chcesz zmienić pracę w późniejszym okresie życia, planowanie kariery jest bardzo ważnym aspektem. Zanim zaczniesz ubiegać się o stanowiska pracy, ważne jest, abyś wiedział czym chcesz się zajmować.
Jak napisać CV do pierwszej pracy
29.05.2019 PolskaPraca.pl
Pisanie CV do pierwszej pracy wymaga cierpliwości, dbałości o szczegóły i odrobiny kreatywności. Wszyscy poszukujący pracy potrzebują silnego CV, jeśli chcą konkurować o najlepsze miejsca pracy.
  • Michał Wójcik: Borys Budka zaciera ręce- Mamy dwa dni na ostudzenie emocji, nie ma co się licytować. Budka i spółka zacierają ręce, tylko czekają, żeby przejąć władzę - powiedział w "Gościu Wydarzeń" Polsat News Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości z Solidarnej Polski.


  • Kraków: Mural "Plac Nowy sercem Kazimierza"Mural "Plac Nowy sercem Kazimierza" pojawił się w Krakowie na placu Nowym. Autorem czarno-białego serca jest Marcin Kowalik, natomiast za jego realizację odpowiada fundacja Obraz w pigułce.


  • Antoni ​Macierewicz: Koalicja została nadszarpnięta- Nie ma wątpliwości, że po ostatnich głosowaniach w Sejmie koalicja Zjednoczonej Prawicy została istotnie nadszarpnięta, ale jestem optymistą, jeśli chodzi o rządy polskiej prawicy - powiedział w sobotę (19 września) wiceprezes PiS Antoni Macierewicz. Jak dodał, wątpi, żeby doszło do przyspieszonych wyborów.


  • Radosław Fogiel o ustawie covidowej: Wróci do SejmuJeżeli uda się zebrać większość, która poprze projekt noweli tzw. ustawy covidowej, wrócimy do niego w Sejmie - zapowiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Przekonywał też, że zmiana przepisów nie służy zapewnieniu bezkarności urzędników.


  • Koronawirus w Polsce: Rekordowy wzrost nowych przypadków. Rzecznik MZ komentuje- Wyniki, które teraz obserwujemy, to jest efekt powrotu ludzi do normalnego, codziennego życia - powiedział w sobotę (19 września) rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, komentując najwyższy dzienny bilans koronawirusa w Polsce.


  • Rosja ostrzega UE: Zaproszenie Cichanouskiej naruszy prawo międzynarodowe​Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa oświadczyła, że zaproszenie białoruskiej opozycjonistki Swiatłany Cichanouskiej na spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw UE jest naruszeniem karty Narodów Zjednoczonych.


  • Białoruś: Setki zatrzymanych kobiet​342 nazwiska są już na liście centrum praw człowieka Wiasna, gromadzącego dane zatrzymanych podczas protestu kobiet, który odbył się 19 września w Mińsku. Część osób - jak poinformowały media niezależne - już wypuszczono z komisariatów.


  • Sztorm Alpha pustoszy Półwysep IberyjskiDo sobotniego (19 września) popołudnia przechodzący przez Półwysep Iberyjski subtropikalny sztorm Alpha połamał setki drzew, wywrócił struktury reklam i rusztowań oraz doprowadził do licznych podtopień. Największe straty notowane są w Portugalii, gdzie od piątku poszukiwany jest zagraniczny turysta porwany przez falę przy jednej z plaż.


  • Wielka Brytania: Najwięcej dobowych zakażeń od 8 maja​Aż 4422 nowe przypadki koronawirusa potwierdzono w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii - poinformował w sobotę po południu brytyjski rząd. To najwyższa dobowa liczba zakażeń od 8 maja. Zanotowano 27 zgonów.


  • Dania: Najwięcej nowych zakażeń od początku epidemiiW Danii potwierdzono w sobotę, 19 września, 589 nowych przypadków koronawirusa. Jest to największy dobowy wzrost zakażeń od początku epidemii w tym kraju. Od południa Duńczycy muszą się liczyć z nowymi restrykcjami.