Zmiana Kariery Zawodowej

02.03.2021
PolskaPraca.pl

Na pewnym etapie Swojego życia możesz zdecydować, że Twoja obecna kariera prowadzi donikąd, lub możesz być po prostu zmęczony robieniem tych samych rzeczy,  czuć, że coś lepszego czeka na odkrycie. Bez względu na powody, dla których dokonujesz zmiany w Swojej karierze, ważne jest, aby wziąć  pod uwagę następujące czynniki.

1. Podwyżka lub obniżka wynagrodzenia:

Należy zastanowić się czy zmiana w Twojej karierze doprowadzi do podwyżki lub obniżki wynagrodzenia? Ważne jest, aby wziąć pod uwagę tę opcję, aby zaplanować swój budżet. Jeśli masz długi lub jakiekolwiek powtarzające się płatności, takie jak kredyt hipoteczny, spłaty samochodu, rachunki za telefon komórkowy itp., musisz wiedzieć, że nadal będziesz mógł sobie pozwolić na te luksusy.

2. Lokalizacja:

Czy będziesz musiał się przeprowadzić zmieniając karierę? To kolejna kwestia, którą musisz wziąć pod uwagę. Niektórzy ludzie mogą przemieszczać się w swoich firmach, aby robić różne rzeczy, inni mogą być zmuszeni do fizycznego przeniesienia się do nowej firmy, aby dokonać zmiany. Ze względu na koszty ważna jest lokalizacja w pobliżu głównego miejsca pracy. Jeśli jesteś blisko swojej pracy, możesz łatwo zaoszczędzić na wydatkach.

3. Znalezienie właściwej kariery:

Czy przeprowadziłeś badania dotyczące tego, na jaką karierę chcesz się zmienić? Czy wiesz, co cię uszczęśliwi? Znalezienie odpowiedniej kariery jest ważne dla bycia szczęśliwym i unikania niepotrzebnych stresów. Ważne jest, aby znaleźć pracę, która sprawi ci przyjemność; w przeciwnym razie po prostu będziesz zmieniał firmę lub karierę wielokrotnie. Na pytanie "Co jest ważniejsze, praca czy pieniądze?" jak byś odpowiedział?

4. Umiejętności:

Jakie posiadasz umiejętności, które mogą być przydatne w Twojej nowej karierze? Większość umiejętności miękkich, takich jak komunikacja i umiejętności interpersonalne, zawsze przyda się firmie. Wszelkie umiejętności menedżerskie i techniczne również z pewnością pomogą. Będąc w XXI wieku, umiejętności techniczne z pewnością mogą być przydatne w prawie każdym rodzaju kariery, na którą zdecydujesz się przejść.

5. Edukacja:

Szkolenia i certyfikaty: czy twoja nowa kariera zaowocuje większą edukacją i szkoleniami? Ile czasu i pieniędzy zajmie Ci dotarcie tam, gdzie chcesz? W przypadku większości zawodów, uczysz się przez działanie. Ale w przypadku niektórych zawodów może być konieczne zdobycie większego wykształcenia, szkolenia i certyfikatów, aby dotrzeć do miejsca, w którym chcesz się znaleźć. W przypadku niektórych karier możesz z łatwością podchodzić do codziennych zajęć, inne kariery mogą wymagać odbycia szkolenia zawodowego i / lub certyfikatów, aby zostać rozważonym na to stanowisko. Niezależnie od przypadku, koniecznie zbadaj, na co jest zapotrzebowanie w tej konkretnej karierze.

6. Korzystanie z kontaktów / sieci:

Najlepszym sposobem na znalezienie nowej kariery jest wykorzystanie kontaktów. Osoby, które znasz, mogą być tymi, którzy mogą powiedzieć ci dobre słowo lub udzielić porady, co powinieneś zrobić lub w jakiej branży powinieneś się znaleźć. Innym sposobem na poszerzenie swojej sieci jest dołączenie do różnych organizacji lub stowarzyszeń.

Oto kilka pomocnych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę przed zmianą kariery. Zawsze pamiętaj, że wybory, których dokonujesz, mogą cię zmienić wiele w Twoim życiu. Bądź odważny i podejmuj ryzyko. Jeśli nie jesteś zadowolony z tego, czym się zajmujesz, zrób coś z tym. W przeciwnym razie możesz zadać sobie pytanie „a co, jeśli…?” W ten sposób będziesz wiedział, że przynajmniej próbowałeś.


 
Facebook Twitter