Praca na Statku Wycieczkowym

17.06.2019
PolskaPraca.pl

Wiele osób słyszało stare powiedzenie, że statek wycieczkowy jest jak pływające miasto, dlatego nie trudno wyobrazić sobie, że prowadzenie i utrzymywanie statku wycieczkowego wymaga setek pracowników. Pomyśl o wszystkich pracach, które muszą być wypełnione w społeczności, w której mieszkasz. Tak samo jest na statku wycieczkowym.

Zasadniczo na statku wycieczkowym znajduje się około 14 różnych działów, przy czym każdy dział odpowiada za zatrudnienie określonej grupy pracowników w celu wypełnienia zadań na statku wycieczkowym.

Dział Personelu Pokładowego ( ang. Deck ) jest zdecydowanie najlepszym miejscem, w którym pracownicy są najlepiej opłacani na statku wycieczkowym, ponieważ ten wydział zaspokaja potrzeby kapitanów i wszystkich innych oficerów, a także zatrudnia pracowników ochrony i oficerów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze bezpieczeństwa na pokładzie statku wycieczkowego wykonują tę samą pracę, co policjant na suchym lądzie.

Dział Wyżywienia ( ang.Galley ) jest odpowiedzialny za pozyskiwanie pracowników do wykonywania prac takich jak rzeźnicy, zmywarki, kucharze, cukiernicy, a także każdy inny personel kuchenny.

Dział IT może zaoferować pracę osobom przeszkolonym w zakresie systemów komputerowych, naprawy komputerów i tym podobnych. Osoby poszukujące pracy w kasie i butiku musiałyby spotkać się z kimś w dziale zakupów. Wydział medyczny jest w stanie zaoferować zatrudnienie wyszkolonym i licencjonowanym lekarzom i pielęgniarkom, podczas gdy dział kosmetyczny jest zainteresowany zatrudnianiem na stanowiska stylistów włosów, fryzjerów, techników paznokci i masażystów. To tylko niektóre z działów, które zatrudniają personel do pracy na statkach wycieczkowych, jest wiele innych.

Statek wycieczkowy potrzebuje także wielu innych usług i szuka pracowników, którzy pragną być hydraulikami, mechanikami, kelnerami, barmanami, instruktorami tańca, pracownikami kasyn, dozorcami, kasjerami, muzykami, śpiewakami, pracownicy utrzymania spa i basenu, pralni, instruktorzy fitness. Llista zawodów jest bardzo długa.

Osoby zatrudnione przez statek wycieczkowy prawie zawsze korzystają z wielu benefitów, jak bezpłatne posiłki i podróże, bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne, średnie i wysokie płace, bezpłatny pokój, a także zniżki na rejsy rodzinne i przyjaciół. Praca statku wycieczkowego zapewni również pracownikowi możliwość zobaczenia ciekawych rzeczy i podróży do odległych miejsc. Bez pracy na statku wycieczkowym wiele osób nigdy nie byłoby w stanie podróżować tak intensywnie.

Na całym świecie dane pokazują, że każdego roku dostępnych jest około 47 000 miejsc pracy na statkach wycieczkowych. Bez względu na to, jaki jest wybrany zawód, istnieje duże prawdopodobieństwo, że statek wycieczkowy może potrzebować Twoich usług i wiedzy.

Możesz zobaczyć, jakie stanowiska są dostępne, odwiedzając strony internetowe poszczególnych linii rejsowych, jeśli jesteś zainteresowany pracą na statku wycieczkowym. W sieci dostępnych jest wiele stron www, które zawierają listę miejsc pracy dostępnych na pokładach statków wycieczkowych.


 
Facebook Twitter