Prośba o awans w pracy

12.12.2020
PolskaPraca.pl

Czy powinieneś poprosić o awans? Czy jesteś sfrustrowany obecnym stanowiskiem w pracy? Chcesz rozwijać swoją firmę?

Jeśli chcesz to zrobić, możesz być zainteresowany poproszeniem o awans. Pytanie brzmi, czy powinieneś? Jeśli chodzi o ustalenie, czy powinieneś poprosić o awans, jest to coś, czego nie powinieneś robić pod wpływem impulsu. Prośba o promocje może działać na Twoją korzyść, ale nie ma gwarancji. Prośba o awans nie powinna spowodować żadnych zmian lecz może wyrządzić Ci krzywdę. Z tego powodu istnieje szereg czynników, które warto najpierw wziąć pod uwagę, zanim poprosisz szefa o awans.

Jednym z wielu czynników, które będziesz chciał wziąć pod uwagę przy określaniu, czy powinieneś zapytać o awans, jest wolne stanowisko pracy. Jeśli chcesz awansować, powinieneś wiedzieć, czy aktalnie jest takie lub wkrótce się pojawi? Już samo to może zwiększyć Twoje szanse na otrzymanie promocji, ponieważ często mówi się, że czas jest wszystkim. Msisz mieć otwarte oczy i uszy. Jeśli usłyszysz o wolnych stanowiskach w swojej firmie lub zobaczysz oferty pracy w Internecie lub w lokalnej gazecie, możesz rozważyć poproszenie przełożonego o awans.

Staż pracy jest kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o wystąpieniu o awans. Chociaż nie ma żadnych gwarancji, Twoje szanse na awans są większe w przypadku zatrudnienia długoterminowego. Wiele firm lubi promować od wewnątrz, a także promować osoby, które są w firmie od dłuższego czasu. Krótki okres zatrudnienia nie oznacza, że ​​nie możesz poprosić o awans, ale to tylko jeden z wielu czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Twoje intencje są kolejnym czynnikiem, który powinieneś wziąć pod uwagę, próbując ustalić, czy powinieneś poprosić swojego przełożonego o awans. Czy jesteś zainteresowany odejściem z firmy w poszukiwaniu lepszej pracy, na przykład takiej, która może zaoferować lepsze wynagrodzenie lub lepsze świadczenia? Jeśli bierzesz to pod uwagę, możesz rozważyć poproszenie o awans. Jeśli szukasz „bardziej zielonych pastwisk”, możesz nie mieć nic do stracenia, prosząc o awans. W rzeczywistości możesz być zaskoczony odpowiedzią, którą słyszysz. Wielu pracodawców korzysta z awansów lub wyższych wynagrodzeń, aby zatrzymać pracowników, których nie chcą stracić ze swojego zespołu. Oczywiście nie możesz podjudzać do plotek w miejscu pracy, ale możesz  sprawdzić, czy w przeszłości inni pracownicy nie prosili o awans. Czy odnieśli sukces, czy zostali odrzuceni? A skoro już o tym mowa, czy wystąpiły jakieś komplikacje związane z prośbą o awans? Jest to ważne, ponieważ może dać ci wyobrażenie, czy powinieneś poprosić o awans. Przypominamy, że ważne jest, aby nie plotkować w celu uzyskania informacji, ale trzeba po prostu mieć otwarte oczy i uszy.

Jeśli zdecydujesz, że chcesz poprosić swojego przełożonego lub przełożonych o awans, radzimy postępować ostrożnie. O ile wcześniej nie pracowałeś osobiście ze swoimi przełożonymi, mogą oni nie wiedzieć o Twoim statusie zatrudnienia lub zadaniach, które wykonałeś. Będziesz musiał umówić się na spotkanie ze swoim przełożonym lub przełożonymi. Podczas tego spotkania musisz dobrze się sprzedać. Wskaż wszystkie swoje osiągnięcia, wspomnij, że postęp zawsze był Twoim celem i tak dalej.

Powyższe czynniki to tylko jedne z wielu, które powinieneś wziąć pod uwagę, próbując ustalić, czy zapytać o awans. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, radzimy zachować spokojne podejście i nie denerwować się ani nie czuć urazy, jeśli Twoja prośba o awans zostanie odrzucona.


 
Facebook Twitter