Artykuły

Przeglądaj artykuły wg kategorii
Polecane artykuły
Jak odnieść sukces na rozmowie kwalifikacyjnej
16.11.2019 PolskaPraca.pl
Większość kandydatów ponosi porażkę, ponieważ brakuje im pewności Siebie. Rozmowa kwalifikacyjna nigdy nie powinna być traktowana ani porównywana z przesłuchaniem.
Kariera Pielęgniarki
03.11.2019 PolskaPraca.pl
Wykwalifikowane pielęgniarki są bardzo poszukiwane na rynku opieki zdrowotnej. W wielu krajach zarobki pielęgniarek znacznie przewyższają przeciętne wynagrodzenie. Nigdy nie było tak odpowiedniego czasu, aby dołączyć do zawodu pielęgniarki.
Kariera zawodowa oparta jest na charakterze
12.10.2019 PolskaPraca.pl
Ważne jest, aby pamiętać, że jesteś odpowiedzialny za własną karierę. Nie oczekuj, że ktoś zaplanuje Twoją karierę. Nie oczekuj też, że ktokolwiek będzie się tym przejmował.
Mity o Karierze Zawodowej
01.09.2019 PolskaPraca.pl
Jeśli marzycie o innej karierze, ale nie działacie zgodnie z tym marzeniem, możecie spróbować działać w oparciu o mity kariery. Może okazać się, że wypowiedzi i opinie z którymi się spotkaliście są nieprawdziwe.
Praca z domu
25.07.2019 PolskaPraca.pl
Chcesz pracować w domu, ale nie wiesz, co możesz robić? Chcesz zdobyć kwalifikacje, które mogą umożliwić pracę w domu? Czy wiesz, jakie rodzaje pracy są najlepsze do wykonywania jej z domu?
Kariera zawodowa po 40-ce
14.07.2019 PolskaPraca.pl
Wiele osób ma również trudności ze znalezieniem nowej pracy, nawet jeśli ma nieprzerwaną historię pracy a po prostu szuka zmiany w karierze po 40 roku życia.
Jak radzić sobie ze stresującą pracą biurową
20.06.2019 PolskaPraca.pl
Może cię to zaskoczyć, ale głównym powodem, dla którego się stresujemy, nie jest to, że mamy „zbyt wiele do zrobienia”. Dla większości z nas zbyt wiele do zrobienia jest całkowicie normalne.
Praca i kariera w IT
14.06.2019 PolskaPraca.pl
Teraz bardziej niż kiedykolwiek kwitnie technologia informacyjna. Postępy w ciągu ostatnich kilku lat przerosły wszystko inne branże. I ten trend prawie na pewno będzie się utrzymywał a nawet wzrastał przez następne lata.
Planowanie Kariery Zawodowej
30.05.2019 PolskaPraca.pl
Niezależnie od tego, czy kończysz studia, czy chcesz zmienić pracę w późniejszym okresie życia, planowanie kariery jest bardzo ważnym aspektem. Zanim zaczniesz ubiegać się o stanowiska pracy, ważne jest, abyś wiedział czym chcesz się zajmować.
Jak napisać CV do pierwszej pracy
29.05.2019 PolskaPraca.pl
Pisanie CV do pierwszej pracy wymaga cierpliwości, dbałości o szczegóły i odrobiny kreatywności. Wszyscy poszukujący pracy potrzebują silnego CV, jeśli chcą konkurować o najlepsze miejsca pracy.
  • RMF: Czeka nas podwójny wydatek na karty do głosowania?Z powodu przygotowywania wyborów prezydenckich na 10 maja i możliwości ich przeniesienia - np. na 17 czy 23 maja - musimy liczyć się z co najmniej podwójnym wydatkiem na karty do głosowania. Jeśli prawo zostanie zmienione, ponad 30 milionów gotowych już kart, wydrukowanych dla PKW, można będzie wyrzucić, bo minister aktywów państwowych przygotuje nowe, do umieszczenia w pakietach wyborczych.


  • Pierwszy polski test na koronawirusa wejdzie do produkcji w przyszłym tygodniuPierwsza partia polskiego testu na koronawirusa wejdzie do produkcji w przyszłym tygodniu. Autorską metodę wykrywania SARS-CoV-2 opracowano w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu. Dzięki dotacji rządowej Instytut chce wyprodukować do 150 tys. testów.


  • Koronawirus w Polsce. Roboty pomagają w laboratoriach- Już podwoiliśmy liczbę realizowanych w naszym laboratorium testów z 1000 do 2000 badań dziennie. Jeśli okaże się, że roboty będą mogły wykonywać za nas część pracy, to my też weźmiemy na siebie więcej obowiązków. W najbliższych tygodniach mamy szansę na kolejne, istotne zwiększenie liczby testów - mówi nam prof. Anna Wójcicka z Warsaw Genomics, gdzie znajduje się jedno z laboratoriów badających testy na obecność koronawirusa.


  • Koronawirus. MZ: W ciągu ostatnich 24 godzin wykonano 10,6 tys. testów W przeciągu ostatniej doby w Polsce wykonanych zostało ponad 10,6 tys. testów diagnostycznych w kierunku koronawirusa. W sumie w kraju przebadanych zostało 118 tys. 295 próbek - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.


  • Dr Paweł Grzesiowski: Statystyka? To jak patrzenie na wierzchołek góry lodowej- W takich sytuacjach jak epidemia, zawsze dane są szacunkowe. Jeżeli będziemy opierać się wyłącznie na dodatnich testach genetycznych, to dane będą z oczywistych względów zaniżone – mówi Interii dr Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie prewencji zakażeń.


  • Koronawirus w Austrii. Rząd: Zakażeń może być znacznie więcejReprezentatywne wyrywkowe badanie wskazuje, że faktyczna liczba zakażeń koronawirusem w Austrii na początku kwietnia była znacznie wyższa niż podawana oficjalnie i wynosiła najprawdopodobniej ok. 28,5 tys., bez uwzględnienia osób leczonych w szpitalach. Informację przekazał austriacki minister oświaty i nauki Heinz Fassmann.


  • Po Wielkanocy nadzwyczajny szczyt UE ws. odpowiedzi na kryzys koronawirusaPrzewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel poinformował w piątek, że na 23 kwietnia zwołuje nadzwyczajny szczyt UE, który ma się zająć planem ożywienia gospodarczego po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa.


  • Koronawirus na świecie. Najnowsze daneWładze wielu krajów - m.in. Hiszpanii, Niemiec, Czech czy Iranu - przekazały najnowsze informacje na temat przypadków zakażeń koronawirusem i spowodowanych nim zgonów. W Hiszpanii dane dotyczące ofiar śmiertelnych to najniższy od 17 dni bilans dobowy w tym kraju. Największe jak dotąd wzrosty dobowe zarejestrowano z kolei na Węgrzech i w Rosji. W Iranie prawie cztery tysiące pacjentów jest w stanie krytycznym.


  • Koronawirus w Hiszpanii. Ostatniej doby zmarło 605 osóbW ciągu minionej doby w Hiszpanii na COVID-19 zmarło 605 osób i zdiagnozowano 4576 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w piątek ministerstwo zdrowia.


  • USA: W ciągu doby z powodu koronawirusa zmarły 1783 osobyW stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu koronawirusa zmarły co najmniej 1783 osoby - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w Stanach Zjednoczonych wzrosła tym samym do 16 478.