Artykuły

Przeglądaj artykuły wg kategorii
Polecane artykuły
Rezygnacja z pracy
08.12.2020 PolskaPraca.pl
Gratulacje! Właśnie dostałeś ofertę nowej, wspaniałej pracy. Jest tylko jeden haczyk. Musisz pożegnać się z obecnym pracodawcą. Może kochałeś swoją pracę i czeka cię emocjonalne pożegnanie.
" Wygrywające " CV
06.12.2020 PolskaPraca.pl
Pisząc CV, ważne jest, aby pamiętać, kogo próbujesz zadowolić - (czy to Ty, czy instytucja zatrudniająca?)
Jak odnieść sukces na rozmowie kwalifikacyjnej
16.11.2019 PolskaPraca.pl
Większość kandydatów ponosi porażkę, ponieważ brakuje im pewności Siebie. Rozmowa kwalifikacyjna nigdy nie powinna być traktowana ani porównywana z przesłuchaniem.
Kariera Pielęgniarki
03.11.2019 PolskaPraca.pl
Wykwalifikowane pielęgniarki są bardzo poszukiwane na rynku opieki zdrowotnej. W wielu krajach zarobki pielęgniarek znacznie przewyższają przeciętne wynagrodzenie. Nigdy nie było tak odpowiedniego czasu, aby dołączyć do zawodu pielęgniarki.
Kariera zawodowa oparta jest na charakterze
12.10.2019 PolskaPraca.pl
Ważne jest, aby pamiętać, że jesteś odpowiedzialny za własną karierę. Nie oczekuj, że ktoś zaplanuje Twoją karierę. Nie oczekuj też, że ktokolwiek będzie się tym przejmował.
Mity o Karierze Zawodowej
01.09.2019 PolskaPraca.pl
Jeśli marzycie o innej karierze, ale nie działacie zgodnie z tym marzeniem, możecie spróbować działać w oparciu o mity kariery. Może okazać się, że wypowiedzi i opinie z którymi się spotkaliście są nieprawdziwe.
Praca z domu
25.07.2019 PolskaPraca.pl
Chcesz pracować w domu, ale nie wiesz, co możesz robić? Chcesz zdobyć kwalifikacje, które mogą umożliwić pracę w domu? Czy wiesz, jakie rodzaje pracy są najlepsze do wykonywania jej z domu?
Kariera zawodowa po 40-ce
14.07.2019 PolskaPraca.pl
Wiele osób ma również trudności ze znalezieniem nowej pracy, nawet jeśli ma nieprzerwaną historię pracy a po prostu szuka zmiany w karierze po 40 roku życia.
Jak radzić sobie ze stresującą pracą biurową
20.06.2019 PolskaPraca.pl
Może cię to zaskoczyć, ale głównym powodem, dla którego się stresujemy, nie jest to, że mamy „zbyt wiele do zrobienia”. Dla większości z nas zbyt wiele do zrobienia jest całkowicie normalne.
Praca i kariera w IT
14.06.2019 PolskaPraca.pl
Teraz bardziej niż kiedykolwiek kwitnie technologia informacyjna. Postępy w ciągu ostatnich kilku lat przerosły wszystko inne branże. I ten trend prawie na pewno będzie się utrzymywał a nawet wzrastał przez następne lata.
Planowanie Kariery Zawodowej
30.05.2019 PolskaPraca.pl
Niezależnie od tego, czy kończysz studia, czy chcesz zmienić pracę w późniejszym okresie życia, planowanie kariery jest bardzo ważnym aspektem. Zanim zaczniesz ubiegać się o stanowiska pracy, ważne jest, abyś wiedział czym chcesz się zajmować.
Jak napisać CV do pierwszej pracy
29.05.2019 PolskaPraca.pl
Pisanie CV do pierwszej pracy wymaga cierpliwości, dbałości o szczegóły i odrobiny kreatywności. Wszyscy poszukujący pracy potrzebują silnego CV, jeśli chcą konkurować o najlepsze miejsca pracy.
  • Charles Michel chwali się udanymi negocjacjami. Chodzi o kryzys w GruzjiPrzewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel poinformował w poniedziałek na Twitterzez, że negocjacje w sprawie przełamania kryzysu politycznego w Gruzji zakończyły się powodzeniem. Polityk nie podał jednak żadnych szczegółów.


  • Aleksiej Nawalny spotkał się z adwokatemAdwokat rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego zdołał się z nim zobaczyć w kolonii karnej we Włodzimierzu - przekazał na Twitterze współpracownik Nawalnego, Leonid Wołkow. Spotkanie trwało jednak tylko kilka minut.


  • Wykrywa ponad 100 różnych mutacji wirusa. Odkrycie japońskich naukowcówGrupa naukowców z Japonii ogłosiła, że udało jej się opracować technologię, dzięki której przy użyciu jednego testu będzie można wykryć ponad 100 różnych mutacji koronawirusa SARS-CoV-2 – poinformowała publiczna stacja NHK.


  • Francja: Wysokie grzywny za nieprzestrzeganie kwarantanny po przylociePodróżni przybywający do Francji z Brazylii, Chile, Argentyny, RPA i Gujany będą zobowiązani do pozostania w samoizolacji przez 10 dni. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi 1,5 tys. euro grzywny - poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Gabriel Attal.


  • Premier Czech Andrej Babisz: Operacja Rosjan jest niedopuszczalnaZdaniem czeskiego premiera Andreja Babisza wybuch w składzie amunicji w 2014 roku, w którym mieli uczestniczyć rosyjscy agenci, nie był aktem terroryzmu państwowego. Dodał jednak, że ich działania są nieakceptowalne. Z kolei wicepremier, minister spraw wewnętrznych i p.o. szefa MSZ Jan Hamaczek poprosił unijnych partnerów o solidarność, a polska dyplomacja już odpowiedziała.