Artykuły

Przeglądaj artykuły wg kategorii
Polecane artykuły
Rezygnacja z pracy
08.12.2020 PolskaPraca.pl
Gratulacje! Właśnie dostałeś ofertę nowej, wspaniałej pracy. Jest tylko jeden haczyk. Musisz pożegnać się z obecnym pracodawcą. Może kochałeś swoją pracę i czeka cię emocjonalne pożegnanie.
" Wygrywające " CV
06.12.2020 PolskaPraca.pl
Pisząc CV, ważne jest, aby pamiętać, kogo próbujesz zadowolić - (czy to Ty, czy instytucja zatrudniająca?)
Jak odnieść sukces na rozmowie kwalifikacyjnej
16.11.2019 PolskaPraca.pl
Większość kandydatów ponosi porażkę, ponieważ brakuje im pewności Siebie. Rozmowa kwalifikacyjna nigdy nie powinna być traktowana ani porównywana z przesłuchaniem.
Kariera Pielęgniarki
03.11.2019 PolskaPraca.pl
Wykwalifikowane pielęgniarki są bardzo poszukiwane na rynku opieki zdrowotnej. W wielu krajach zarobki pielęgniarek znacznie przewyższają przeciętne wynagrodzenie. Nigdy nie było tak odpowiedniego czasu, aby dołączyć do zawodu pielęgniarki.
Kariera zawodowa oparta jest na charakterze
12.10.2019 PolskaPraca.pl
Ważne jest, aby pamiętać, że jesteś odpowiedzialny za własną karierę. Nie oczekuj, że ktoś zaplanuje Twoją karierę. Nie oczekuj też, że ktokolwiek będzie się tym przejmował.
Mity o Karierze Zawodowej
01.09.2019 PolskaPraca.pl
Jeśli marzycie o innej karierze, ale nie działacie zgodnie z tym marzeniem, możecie spróbować działać w oparciu o mity kariery. Może okazać się, że wypowiedzi i opinie z którymi się spotkaliście są nieprawdziwe.
Praca z domu
25.07.2019 PolskaPraca.pl
Chcesz pracować w domu, ale nie wiesz, co możesz robić? Chcesz zdobyć kwalifikacje, które mogą umożliwić pracę w domu? Czy wiesz, jakie rodzaje pracy są najlepsze do wykonywania jej z domu?
Kariera zawodowa po 40-ce
14.07.2019 PolskaPraca.pl
Wiele osób ma również trudności ze znalezieniem nowej pracy, nawet jeśli ma nieprzerwaną historię pracy a po prostu szuka zmiany w karierze po 40 roku życia.
Jak radzić sobie ze stresującą pracą biurową
20.06.2019 PolskaPraca.pl
Może cię to zaskoczyć, ale głównym powodem, dla którego się stresujemy, nie jest to, że mamy „zbyt wiele do zrobienia”. Dla większości z nas zbyt wiele do zrobienia jest całkowicie normalne.
Praca i kariera w IT
14.06.2019 PolskaPraca.pl
Teraz bardziej niż kiedykolwiek kwitnie technologia informacyjna. Postępy w ciągu ostatnich kilku lat przerosły wszystko inne branże. I ten trend prawie na pewno będzie się utrzymywał a nawet wzrastał przez następne lata.
Planowanie Kariery Zawodowej
30.05.2019 PolskaPraca.pl
Niezależnie od tego, czy kończysz studia, czy chcesz zmienić pracę w późniejszym okresie życia, planowanie kariery jest bardzo ważnym aspektem. Zanim zaczniesz ubiegać się o stanowiska pracy, ważne jest, abyś wiedział czym chcesz się zajmować.
Jak napisać CV do pierwszej pracy
29.05.2019 PolskaPraca.pl
Pisanie CV do pierwszej pracy wymaga cierpliwości, dbałości o szczegóły i odrobiny kreatywności. Wszyscy poszukujący pracy potrzebują silnego CV, jeśli chcą konkurować o najlepsze miejsca pracy.
  • Mateusz Morawiecki odpowiada na propozycję Tuska. Mówi o rzeczowej dyskusji- Pomijając propagandowy aspekt tego zagajenia, jesteśmy w stanie podjąć rzeczową dyskusję na ten temat - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Odniósł się w ten sposób do propozycji, jaką Donald Tusk podczas krajowej konwencji PO - chodzi o zmianę Konstytucji RP, by "uniknąć ryzyka, że w nocy wyprowadzi się Polskę z Unii".


  • "Białe miasteczko". Nie żyje mężczyzna. Wiadomo, co napisał w liściePodczas protestu medyków w "białym miasteczku" śmiertelnie postrzelił się 94-letni mężczyzna. Jak się okazuje, miał przy sobie list, w którym wyjaśnił motywy swojego działania. Jak przekazała prokuratura w rozmowie z polsatnews.pl, sekcja zwłok zmarłego odbędzie się najszybciej w poniedziałek.


  • Radosław Sikorski: Kto chce wyprowadzić Polskę z UE - jest zdrajcą- Panie Kaczyński, trzeba zawrócić, ale jak pan nie chce lub nie potrafi, my to zrobimy za pana po wyborach - mówił europoseł Radosław Sikorski na Konwencji Krajowej PO


  • Rafał Trzaskowski na konwencji PO: Nie dajcie się nabrać​- Wracam z Budapesztu, gdzie takie proste słowa, że Węgry to nie Orban, a Polska to nie Kaczyński, wywołały najwięcej entuzjazmu. Rozmawiałem ze swoimi węgierskimi przyjaciółmi o tym, jak to dużo Kaczyński się od Orbana nauczył. Nie wiem, czy pamiętacie, panowie się kiedyś spotkali w Nidzicy. Wydaje się, że wtedy chyba Orban przekazał swój notatnik Kaczyńskiemu, co należy robić po kolei - mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas Konwencji Krajowej PO w Płońsku.


  • Konwencja krajowa Platformy ObywatelskiejW sobotę przed południem w Płońsku (woj. mazowieckie) rozpoczęła się konwencja Platformy Obywatelskiej. To pierwszy przypadek, że konwencja tej partii zbiera się poza wielką aglomeracją miejską. Była to decyzja przewodniczącego PO Donalda Tuska, która przez polityków PO jest komentowana jako zaznaczenie, że partia będzie chciała szukać sobie wyborców także w mniejszych miejscowościach. Delegaci zebrali się w hali ośrodka sportowego w Płońsku. Przemówienie programowe wygłosił Donald Tusk. Przemawiali także szef klubu KO Borys Budka,...


  • Niedźwiedzie grają w piłkę. Urocze nagranie trafiło do sieciPodrzucają, gonią i odbijają - we wschodnich Indiach udało się nagrać bardzo nietypowy trening piłkarski. W roli piłkarzy występują bowiem... dzikie niedźwiedzie.


  • Sprawa Gabby Petito. Zniknął także jej narzeczonyZwrot w sprawie Gabby Petito. W Stanach Zjednoczonych trwają poszukiwania 22-latki, która razem z narzeczonym podróżowała po kraju, zbierając informacje do bloga podróżniczego. Na początku września słuch po Gabbi zaginął, a z podróży wrócił tylko jej narzeczony. Teraz okazuje się, że także on zniknął.


  • Afganistan: Pierwsze zamachy po przejęciu władzy przez talibówCo najmniej dwie osoby zginęły, a 19 zostało rannych w trzech zamachach, do jakich doszło w sobotę w Dżalalabadzie. Jak podkreśla AFP, to pierwsze zamachy po przejęciu władzy w Afganistanie przez talibów.


  • USA: Milioner Robert Durst skazany za zabójstwo swojej przyjaciółkiRobert Durst to milioner i bohater kryminalnego filmu dokumentalnego "The Jinx", którego emisja doprowadziła do jego aresztowania siedem lat temu. Dokument poświęcony był domniemanym powiązaniom milionera z trzema zabójstwami. Mężczyzna został w piątek uznany przez sąd w Beverly Hills winnym zabójstwa w 2000 r. swej przyjaciółki Susan Berman.


  • Awaryjne lądowanie polskiego samolotu. "Zapalił się podczas startu" Samolot polskich linii Enter Air, który leciał z Mombasy do Warszawy w nocy z piątku na sobotę lądował awaryjnie na lotnisku w Addis Abebie. Wcześniej zapalił się podczas startu z lotniska w Kenii. "Ponieważ nie wiemy jeszcze jaka była przyczyna i czy samolot jest sprawny do lotu, po pasażerów wysyłamy z Polski drugi samolot" - oświadczyła spółka w komunikacie.