Kariera i Ty

24.11.2019
PolskaPraca.pl

Niektórzy z nas mają szczęście (lub pecha), aby założyć własny biznes, pracujemy bardzodużo i myślimy, że to jest to,co sprawi, że będę szczęśliwy i nie będę się martwić o rachunki i przyszłość. Niestety, to nie do końca tak.

Jeśli wykonujesz  pracą fizyczną, na ogół nie masz pieniędzy i różnego rodzaju dolegliwości, takie jak ból pleców, rąk i nóg. A co jeśli znajdziesz pracę, o której zawsze marzyłeś?

Jesteś tam jeszcze? Założę się, że nie lub nie będziesz w najbliższej przyszłości. Czemu? Ponieważ zauważasz, że inni nie doceniają tego co robisz. Wiesz, że wykonujesz dobrą robotę, mało tego wiesz, że możesz ją zrobić lepiej, ale coś Cię hamuje, powstrzymuje od postępu.

Dlaczego tak jest? Czy zostaliśmy tak wychowani? Przeciętnej osoby nie uczono, jak dbać o nasze ciała i umysły w szkole. Uczono matematyki, angielskiego,  fizyki i masę innych. Wszystko dobrze, jeśli wiesz, co zamierzasz robić w życiu i jesteś w stanie wykorzystać to co będzie Ci potrzebne. Społeczeństwo jednak nie nauczyło nas, jak zarabiać pieniądze, być szczęśliwym lub dbać o Siebie, po prostu nauczyło nas podstaw, abyśmy mogli się dopasować do otaczającej nas rzeczywistości.

Ale dopasowanie nie działa! ..... wszyscy mamy zakodowane pragnienie sukcesu, bycia lepszym i to jest całkiem naturalne, jesteśmy po prostu ludźmi. Musisz sam spojrzeć na Siebie i wrócić do szkoły, ale do "Swojej szkoły!" , takiej która nauczy Cię jak się odnaleźć w skomplikowanej rzeczywistości. Rób to tak, jak Ty chcesz, a nie tak, czego nauczyło Cię społeczeństwo. Wszak każdy człowiek jest inny i nie da się stosować tych samych reguł dla wszystkich.

Twoja szkoła, jaka jest Twoja szkoła? .......... Sam budujesz jej strukture, sam ustalasz program nauczania i sam się oceniasz!

Potrzebujesz wiedzy i zafascynowania tym co robisz. To jak długo i wydajnie pracujesz w znacznym stopniu zależy od stopnia zadowolenia z pracy. Inni ludzie z pewnością docenią Twoje zaangażowanie, jednak najważniejsze jest, abyś uznanie przyszło ... od samego Siebie. Świadomość, że robisz coś dobrze i zawdzięczasz to tylko Sobie jest najlepszą nagrodą za włożony trud w doskonalenie Siebie.

Zdobytą wiedzę i doświadczenie możecie przekazać innym. Macie szansę jakiej dotychczas żadne społeczeństwo nie miało. "Świat robi się coraz mniejszy", wcześniej był wielką metropolią, a teraz jest małą wioską, gdzie wszyscy mieszkają koło siebie. A wszystko to za sprawą Internetu i rozwoju technologii.


 
Facebook Twitter